menu
Sakarya Hava Durumu
İhbar Hattı
Whatsapp
Sakarya Milli İrade STK’ları, "Gün yardımlaşma ve dayanışma günüdür"
Sakarya Milli İrade STK’ları, yaptıkları yazılı basın açıklamasında "Gün yardımlaşma ve dayanışma günüdür" diyerek deprem bölgelerindeki vatandaşlarımız için yardım açılan kampanyalara destek çağrısında bulundu.

Sakarya Milli İrade STK’ları, yaptıkları yazılı basın açıklamasında; "7.7 büyüklüğünde meydana gelen ve pek çok ilimizden de hissedilen deprem dolayısıyla duyduğu üzüntüyü belirterek, “Sakarya Milli İrade STK’ları olarak, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Enkaz altında kalan vatandaşlarımıza biran önce ulaşılması ve sağ salim kurtarılması en büyük beklentimizdir” açıklamasında bulundu.

Sakarya Milli İrade STK’ları yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:“Ülke olarak sayıda ilimizi etkileyen depremin ve kaybettiklerimizin acısını yaşıyoruz. Gün yardımlaşma ve dayanışma günüdür. İhtiyaç sahiplerine yardım elimizi büyük bir gayretle uzatmamız gerekmektedir. Daha önce 17 ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız deprem dolayısı ile orada yaşayan insanların neler hissettiğini ve nerelere ihtiyaç duyduğunu tahmin etmekteyiz. Bu nedenle empati kurarak oradaki depremzedelere yardım elini uzatmak tüm Türkiye’nin insanlık vazifesi olarak görüyor, üzerimize düşeni yerine getirmek için gayret gösteriyor ve verilecek görevler için hazır olduğumuzu belirtiyoruz.

Sakarya Milli İrade STK’ları, depremzedelerle dayanışma içinde olacak, yaraların sarılması için, her türlü katkıyı yapacaktır. Bu kapsamda devletin ve STK’ların yardım kampanyalarına tüm vatandaşlarımızın duyarlı olmasını rica ediyoruz. Aldığımız son bilgilere göre deprem bölgesinde kan ihtiyacı bulunmakta olup ayni yardım olarak ihtiyaç olan eşya ve malzemeler şunlardır.Atkı, Bere* Eldiven * Çadır * El feneri * Pil *Battaniye * Isıtıcı * Çocuk bezi,Hijyenik ped, Bebek maması,Kuru gıda,Yorgan, Nevresim, Uyku tulumu, İlkyardım çantası, Dezenfektan, El feneri / ışıldak, Yağmurluk, Powerbank İhtiyaç duyulan malzemelerin kullanılır durumda olmasına ve ikinci el şeklinde olmamasına dikkat etmemiz insanlık namına gerekmektedir.

Türkiyenin coğrafi konumunun deprem bölgesi olduğunu unutmamak gerekmektedir. Deprem ve sel gibi yaşanan doğal afetler Türkiye’nin şehirlerini ve yapılarını yenilemesi gerektiğini bir kez daha göstermiştir. Türkiye’de zihniyet konusunda olduğu kadar fiziken de bir değişim ve dönüşüme ihtiyaç vardır. Bu dönüşümün aciliyeti ise verdiğimiz kayıplardan da bellidir.

Sakarya Milli İrade STK’ları olarak, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Enkaz altında kalan vatandaşlarımıza biran önce ulaşılması ve sağ salim kurtarılması en büyük beklentimizdir. Allah, ülkemizi ve milletimizi deprem ve benzer afetlerden korusun.”

Yorumlar

https://lchaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 yorum

İlk yorumu sen yaz!