menu
Sakarya Hava Durumu
İhbar Hattı
Whatsapp
Başkan Başnuh, Kılıçdaroğlu için Sakaryalıları oy vermeye çağırdı
DEVA Partisi İl Başkanı Ercan Başnuh, Sakaryalıları Oy Vermeye Çağırdı. Başnuh; “Yeniliği ve değişimi temsil eden anlayışı destekleyeceğiz” dedi.

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak seçim, bir referandum niteliğindedir. Bu referandumda Otokrasi yerine Demokrasiyi, Sadakat yerine Liyakati, Açlık sınırının altında yaşamak yerine, ülkenin tüm vatandaşlarının insana yakışır gelir seviyesine kavuşmasını, din, mezhep ve kutsal duygularda ayrıştırıcı siyaset yerine, birleştiren ve kucaklayan siyaset tarzını, oylayacağız. Durgun suyu, kokuşmuşluğu, statükoyu temsil eden anlayışla yeniliği ve değişimi temsil eden anlayışı oylayacağız” dedi. 

Ercan Başnuh, açıklamaları sırasında; “Bilimle, liyakatle, hukukla, istişare ve adaletle yönetmeyi, Türkiye’yi lider ülke yapmayı, ekonomide istikrarı ve güveni inşaa etmeyi, sosyal devlet olmayı, yoksulluğu bitirmeyi vaad eden bir anlayışa, Parti Rozetini çıkararak 85 Milyonun Cumhurbaşkanı olacağına inandığımız bir lidere, Sayın Kılıçdaroğlu’na 28 Mayıs Pazar günü sandıkta destek olacağız. Sayın Kılıçdaroğlu, liyakatli kadrolarıyla, yeniliği ve değişimi sağlayacaktır.”

“Ülkenin refahının akıl, bilim ve gerçek gündemler ile yönetilmekten geçtiğine inanan Millet Ittifakının bileşenleri, yalan ve iftira üzerine, kurulan kampanyalara bir son verecektir. Millet ittifakı için utanmadan montaj videolar olduğunu da kabul ederek algı yönetimi yapmaya çalışan bu anlayışa artık dur dememiz gerekiyor. Ortak adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Türkiye’nin 13.Cumhurbaşkanı yapacaktır. Oy kullanacak tüm halkımızı, ayrı ayrı her vatandaşımızı, bu tarihi sorumluluğu paylaşarak hem oyunu kullanmaya, hem de oy kullandığı sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum.”

“Bu dönüşümü el ve gönül beraberliği ile sağlayacak ve 29 Mayıs sabahı yeni bir başlangıca uyanacağız. Kamunun bütün imkânlarını kullanarak herkese ait olan imkân ve kaynakları sırf kazanmak ve kazandırmak için seferber eden herkes, bu hakkın ve vicdanî sorumluluğu altında kalacaktır. Yağmaya talana dayanan, yokluğa ve yolsuzluğa neden olan, Merkez Bankasını iflas ettiren, ülke ekonomisini çökerten, dış siyasette Türkiye’yi yalnızlaştıran, halkı yoksullaştıran, kuru soğana muhtaç eden, deprem felaketinde çayı, şekeri, peyniri halktan dilenen, suç işleyen yandaşını koruyan, mülakatlarda hak yiyen, çadır satana hesap sormayan, şeffaf yönetimi reddeden, yargıyı etki altına alan, eleştiren herkesi terörist ilan eden, uyuşturucu baronlarıyla mücadelede başarılı olamayan, yargı başta olmak üzere herhangi bir ‘hesap verme’ korkusu yaşamayan bu sistemi iktidardan uzaklaştırmak, ülkemizi ateş çemberinden çıkarmak için 28 Mayıs 2023 pazar günü herkesi oyunu kullanmaya davet ediyorum.”

“Bu bir vatandaşlık görevi ve vatana hizmettir. Hak ve özgürlüklerin güvencesi ve barışın temeli çağdaş ve modern bir ülke olmaktan ayrılmamalıyız. Tek yol var! O da Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.Yaşını doldurmaya 5 ay kaldı. 100’üncü yılımıza, yeni bir dönemi başlatarak, değişimden ve yenilikten yana olarak girelim. Türkiye’nin huzurlu ve mutlu geleceği için Haydi Sakarya!, Haydi Türkiye!” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

https://lchaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 yorum

İlk yorumu sen yaz!