menu
Sakarya Hava Durumu
İhbar Hattı
Whatsapp
DEVA Partisi İl Teşkilatında "Seçim Eğitimi" sona erdi
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Sakarya İl binasında yapılan “Seçim Eğitimi” başarıyla tamamlandı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Sakarya İl binasında yapılan “Seçim Eğitimi” başarıyla tamamlandı. Seçim Eğitimi Organizasyonunda DEVA Partisi Marmara Bölge Koordinatörü ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av.Taşer Kara, Av.Kemal Yüce, Av.Hasan Kale, Av. Fatih Çayır, eğitim için DEVA Partisi Sakarya il ve ilçe teşkilat yöneticileri yanında parti üyeleri ve gönüllüleri ile bir araya geldiler.

DEVA SEÇİM EĞİTİMİ SLOGANI; “HER OYUN GÜVENCESİ OLACAĞIZ”

DEVA Sakarya İl yönetiminden Halkla İlişkiler Başkanı Kerem Resul Ballı ve Seçim İşleri Başkanı Av.Sinan Dural’ın organizasyonuyla gerçekleşen eğitimde, DEVA Partisi Genel Merkezinden Sakarya’ya seçim eğitimi için gelen görevli heyete hoşgeldiniz denilerek, Av.Sinan Dural eğitim komisyonu üyelerini salondaki katılımcılara tanıtarak başladığı açılış konuşmasında, eğitimin Sakarya DEVA teşkilatı için faydalı olmasını diledi. DEVA Partisi Marmara Bölge Koordinatörü ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av.Taşer Kara’da yaptığı konuşmada “DEVA Partisi olarak seçimi kazanmak için seçime giriyoruz. Bir oy bile zayi olmamalı. Bu eğitimlerle sandık güvenliğinin sağlanmasına ve seçimin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına hep birlikte katkı sağlayacağız. Sloganımız şu; ‘Vatandaşlarımızın verdikleri her oy‘un güvencesi biz olacağız’. Müşahitlerimizle her sandıkta yapılabilecek her hataya karşı DEVA görevde olacak.” dedi.   

“VATANDAŞIN HER OYU NAMUSUMUZDUR” 

Seçim Eğitim konularını katılımcılara aktaran Av.Kemal Yüce, slaytlarla ve örneklerle akıcı bir şekilde eğitimi sunarken,”İyi Eğitim, İyi Yönetim” ilkesi ile eğitimlerimizi planladık ve gerçekleştiriyoruz. Seçim öncesi yapılacak çalışmalar ve seçimin güvenliği konularını kapsayan DEVA Partimizin Seçim Eğitimiyle ilgili çalışmalarını tüm illerde sürdürüyoruz.  Vatandaşın Her Oyu Namusumuzdur! DEVA Partisi olarak seçim güvenliği çok önemsediğimiz bir konu. Bu nedenle bu eğitimleri de çok önemsiyoruz. Seçim eğitimine iştirak eden tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz.  Halkın iradesini sandıkta sonuna kadar koruyacağız.  Güvenilir, adaletli bir seçim organizasyonunun gerçekleşmesi için görevde olacağız.  Vatandaşımızın her oyuna sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ İRADE SANDIĞA TAM OLARAK YANSIMALI”

 Seçim Eğitiminde; seçim günü oy verme işlemi başlamadan önce, oy verme sürecinde ve oyların sayım-dökümü sırasında bilinmesi gereken her şey Av.Kemal Yüce tarafından açıklayıcı bir şekilde anlatılırken, hangi pusulaların ve zarfların geçersiz sayılacağı örneklerle açıklandı.  “Milli iradenin sandığa tam olarak yansımasını hedefliyoruz” diyen Av.Kemal Yüce, Seçim Eğitimi sonunda, katılımcıların sorularını ayrı ayrı cevaplandırdı. Yüce, eğitime gösterilen ilgiye ve misafirperverlik ile başarılı organizasyon için Sakarya İl Yönetimine, DEVA Partisi kadrolarına teşekkür etti.  

  

  

Yorumlar

https://lchaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 yorum

İlk yorumu sen yaz!